Fototapety Bajki

Opublikował dnia Kwiecień 4, 2013 w kategorii Bajki

Bajkowe fototapety

Nieco wstydliwa tajemnica każdego dorosłego człowieka jest to, że wciąż mieszka w nim małe dziecko uwielbiające snuć fantazje i wyobrażać sobie siebie w roli bohatera wspaniałej bajkowej opowieści. Moją wyobraźnię pobudziła niedawna wizyta u znajomych, którzy dziecięce pokoje swoich kilkuletnich maluchów wykleili w Bajki fototapety znane mi doskonale z dzieciństwa. Nie wiedziałem, że w sklepach można dostać fototapety z moimi ukochanymi smokami, czarodziejami, Czerwonym Kapturkiem i Brzydkim Kaczątkiem. Poczułem się niemal wzruszony mogąc znów zobaczyć pełne wdzięku i kolorów postacie wielkości niemal dorosłego człowieka, bo w jednym z pokojów znajomi zdecydowali się na fototapetę zajmująca niemal całą wysokość ściany. Twierdzili, że wybór dostępnych rozmiarów fototapet był ograniczony, stąd taka wielkość, ale ja im nie wierzę. Po pierwsze dlatego, że w każdym sklepie sprzedającym Bajki fototapety można kupić obrazki o dowolnych wymiarach, a po drugie, ponieważ doskonale wiem, że lubią bajki tam samo, jak ja. Ich dzieci uwielbiają swoje sypialnie i chętnie zapraszają do nich kolegów z przedszkola, aby bawić się wspólnie w towarzystwie bohaterów baśniowych historii.

Zacząłem niemal żałować, że nie jestem młodszy, bo z przyjemnością zadbałbym o to, aby na ścianie również mojego pokoju zawisła fototapeta Bajki. Dla siebie wybrałbym jednak jakąś śliczną księżniczkę z historii opowiadanych w baśniach z tysiąca i jednej nocy, albo księcia, który budzi Śpiąca Królewnę czułym pocałunkiem. Ciekawe, czy taka dekoracja sypialni spodobałaby się mojej drugiej połowie?

fototapety z bajkami

Moje dzieci od klasycznych bajek wolą oglądać kreskówki w telewizji. Na ścianie ich pokoju widnieją monstra i potwory, których imion nawet nie staram się zapamiętać. Dynamiczne sceny, jakie przedstawia ich fototapeta Bajki przyprawiają o zawrót głowy. Trzeba jednak przyznać, że kolorystyką nie ustępują najlepszym nowoczesnym obrazom. Znajomi odwiedzający moje dzieciaki są zachwycone, że pozwoliłem im ozdobić pokój zgodnie z własnym gustem. Dlaczego miałbym nie pozwolić? To fototapety w niezłym stylu i nadają wnętrzom ich pokoi oryginalny charakter. A że to inne bajki niż ja pamiętam z dzieciństwa? Cóż, każdy ma swoją bajkę.